Twój pierwszy partner w rozwiązywaniu problemów z komunikacją przemysłową

Firma HMS Industrial Networks jest wiodącym, niezależnym dostawcą systemów komunikacyjnych dla przemysłu. HMS opracowuje i produkuje urządzenia m.in. pod marką Anybus®. Produkty te pozwalają urządzeniom przemysłowym na komunikowanie się z różnymi sieciami przemysłowymi, a także na ich nadzór i zdalne sterowanie.

Bezprzewodowa technologia Anybus do badań sportowców

Pionierska firma ze Szwecji 1080 Motion produkuje elektroniczne maszyny treningowe, które pozwalają sportowcom mierzyć ich rozwój pod względem wytrzymałości, prędkości i siły. Ich przełomowe produkty 1080 Quantum i 1080 Sprint to maszyny monitorujące układ nerwowo-mięśniowy. Badana osoba ściąga linki w różny sposób, a urządzenie mierzy ich sprawność fizyczną. Dane zarejestrowane przez urządzenie testujące są bezprzewodowo przesyłane do komputera lub tabletu przez Bluetooth, gdzie mogą być wyświetlane w aplikacji internetowej 1080. Bezprzewodowy transfer danych odbywa się za pomocą Anybus Wireless Bridge (AWB), produkowanego przez HMS Industrial Networks.

Sukces systemu 1080 Motion jest unikalnym połączeniem wiedzy z zakresu fizjologii sportu i zaawansowanych systemów sterowania. System sterowania w maszynie komunikuje się z komputerem poprzez TCP/IP, gdzie dane są gromadzone i prezentowane we własnej aplikacji internetowej systemu 1080 Motion. Quantum 1080 i 1080 Sprint komunikują się poprzez TCP/IP. Są one podłączone do urządzenia AWB za pomocą kabla Ethernet ze złączem M12. AWB może używać zarówno sieci WLAN, jak i połączenia Bluetooth do komunikacji bezprzewodowej. 1080 Motion korzysta z Bluetooth, który jest bardzo solidnym i niezawodnym sposobem komunikacji bezprzewodowej, ponieważ używa wąskiego pasma częstotliwości. Dodatkowo funkcja Adaptive Frequency Hopping (AFH) sprawia, że transmisja Bluetooth jest mniej podatna na zakłócenia. AWB często zastępuje kabel Ethernet (komunikacja P2P na odległość do 400 metrów), umożliwiając obsługę najpopularniejszych sieci przemysłowych, takich jak BACnet/IP, Profinet, EtherNet/IP i Modbus TCP. Może być również używany jako punkt dostępowy dla kilku węzłów WLAN/Bluetooth, takich jak smartfony lub tablety znajdujące się w zasięgu.

AWB jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach przemysłowych, gdzie występują zakłócenia i hałas, aby zagwarantować niezawodną komunikację bezprzewodową. Technologia firmy 1080 Motion jest już stosowana przez wiele klubów sportowych, takich jak LA Angels Baseball, Malmö Redhawks Hockey, Everton Football Club. Połączenie przemysłowej technologii wizyjnej z bramką Anybus Włoska firma SPAMI opracowała system kontroli w celu poprawy jakości wyrobów szklanych do użytku farmaceutycznego. Wykorzystuje technologie kontroli jakości do sprawdzania rur szklanych, które trafiają do zakładu, jak również produktów końcowych. System obejmuje także system kontroli wzrokowej, system ciągłego pomiaru temperatury, a także cyfrowy system przetwarzania obrazu, który potrafi wykryć i  wyeliminować wady szkła o wielkości zaledwie kilku mikronów w produkcie końcowym. Użycie technologii firmy HMS umożliwiło rozwiązanie konkretnego problemu z komunikacją. Dział mechaniczny opracował aplikację do przeprowadzania serii kontroli jakości w oparciu o technologię wizyjną.

HMS jest jedyną firmą oferującą tak szeroką gamę konwerterów protokołów. Ta powszechna dostępność ma kluczowe znaczenie dla wyboru, ponieważ aplikacje często bardzo się od siebie różnią. Dlatego tak ważne jest posiadanie szerokiej gamy produktów.