Technologia FANUC stworzona z myślą o potrzebach

FANUC zaprasza producentów na październikowe targi Toolex i ExpoWelding, w Sosnowcu. Prezentacje bezkonkurencyjnych obrabiarek ROBODRILL i ROBOCUT oraz najnowsze modele robotów dowiodą, że automatyzacja to przyszłość produkcji.

Październik jest miesiącem obfitującym w wydarzenia organizowane z myślą o producentach zajmujących się obróbką metali. Firma FANUC Polska, wzorem lat poprzednich, przygotowała stoiska ekspozycyjne, prezentujące innowacyjne obrabiarki ROBODRILL i ROBOCUT, a także funkcjonalne, zrobotyzowane stanowiska spawalnicze gotowe do wdrożenia w różnorodnych aplikacjach obróbki metali.

Przedsiębiorcy coraz aktywniej poszukują narzędzi oraz procesów, które mogłyby zwiekszyć wydajność produkcji, poprawić jej jakość i zredukować koszty. Dlatego podczas najbliższych targów zaprezentujemy niezawodne sterowania CNC stworzone w celu wydajnego sterowania obrabiarkami, najnowsze modele naszych flagowych obrabiarek, które rozwijamy już od 40 lat, a także szybkie roboty przemysłowe, które odgrywają coraz większą rolę w obsłudze maszyn – mówi Jędrzej Kowalczyk, prezes zarządu firmy FANUC Polska.

Międzynarodowe Targi  Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX,
2 – 4 października 2018, pawilon A, stoisko 301

Głównym tematem wystawy będą bezkonkurencyjne centra obróbcze FANUC ROBODRILL serii α-DiB5 przeznaczone do szerokiego zakresu operacji frezarskich i wiertarsko-gwinciarskich. Obrabiarki tego typu doskonale sprawdzają się w produkcji prototypowej, jak również produkcji masowej prowadzonej na dużą skalę przemysłową. Znakiem szczególnym obrabiarek ROBODRILL jest szybkość, wysoka wydajność i precyzja obróbki. Użytkownicy tych maszyn szczególnie cenią ich niezawodność, długą żywotność i korzystny stosunek ceny maszyny do zapewnianej jakości obróbki.

Odwiedzający wystawę bedą mogli poznać również możliwości elektroerozyjnych wycinarek drutowych ROBOCUT przeznaczonych do obróbki specjalizowanych części maszyn i materiałów trudnoskrawalnych. Rozwiązanie idealne do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach np. stempli, wykrojników, matryc, trudnych lub wręcz niemożliwych do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem. FANUC oferuje producentom trzy modele elektrodrążarek ROBOCUT zróżnicowane pod względem wielkości i wagi przedmiotu obrabianego oraz długości przesuwów w osiach X, Y, Z, U, V.

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING,
16 – 18 października 2018, pawilon A, stoisko 70

FANUC zaprezentuje robota nowej generacji ARC Mate 100iD, który zasługuje na miano specjalisty w dziedzinie inteligentnego spawania. Ten nowy, sześcioosiowy robot spawalniczy jest godnym następcą znanego i wysoko cenionego przez producentów robota ARC Mate 100iC/12. Jednak w przeciwieństwie do swojego poprzednika gwarantuje znacznie większą wydajność pracy. Robot cechuje się nowoczesnym, zagiętym ramieniem, które zostało zaprojektowane tak, by pomieścić w swoim wnętrzu przewody spawalnicze i sieciowe. Ponadto robot oferuje większy przekrój nadgarstka, przekładni oraz zasięg roboczy ramienia. Nowe funkcjonalności zastosowane w tym modelu robota mają na celu zapewnienie producentom możliwie najlepszych rezultatów w zakresie jakości i szybkości spawania, przy jak największym ograniczeniu ryzyka zakłóceń ze strony osprzętu spawalniczego lub peryferiów.