Rodzina routerów Ubiquity RK2x

Routery Ubiquity RK2x firmy ASEM to zaawansowane rozwiązania udostępniające funkcje zdalnego serwisu dowolnym urządzeniom automatyki.

Zastosowanie Ubiquity pomaga zapewnić ciągłość pracy instalacji i szybkość serwisu, ułatwia konfigurację i modyfikację ustawień maszyn i instalacji automatyki. Jest także bardzo przydatne podczas fazy odbiorów i uruchomień – umożliwia zdalny nadzór i wprowadzanie zmian w ustawieniach parametrów pracy urządzeń.

Najnowsza rodzina routerów Ubiquity o symbolach RK20, RK21 i RK22, to modele umożliwiające zdalny serwis dowolnych urządzeń automatyki, dostępne również w wersjach specjalnych z rozszerzonym zakresem temperaturowym (RK2x-ET). Routery, dzięki kompaktowej obudowie typu book mounting − są przystosowane do montażu na ścianie lub szynie DIN.

Modele RK20, RK21 i RK22 to rozwiązania z procesorem 1 GHz ARM Cortex i.MX 7Dual, zabezpieczone obudową aluminiową i przeznaczone do pracy w trudnych warunkach przemysłowych.

Routery rodziny RK2x mają wbudowane: 2 porty Ethernet 10/100/1000 Mbit/s (do połączenia z Internetem oraz podłączenia urządzeń automatyki), 1 konfigurowalny port szeregowy i 1 port USB 2.0. Model RK22 zawiera również wbudowany 4-portowy przełącznik Ethernet.

Routery posiadają wbudowany izolowany zasilacz o wartości 9 ÷ 34 VDC oraz jedno wejście cyfrowe 24 VDC do zdalnej aktywacji klucza bezpieczeństwa oraz dla funkcji zdalnego resetowania.

Routery są wyposażone w dwa wyjścia cyfrowe: jedno mówi o tym, czy urządzenie jest podłączone do domeny, drugie wyjście informuje nas o tym, czy aktualnie do urządzenia podłączone są osoby trzecie.

Systemy RK21 i RK22 wyposażone są w pięciopasmowy modem 2G/3G/4G (LTE), kompatybilny z sieciami komórkowymi na całym świecie i dwupasmowy moduł WiFi.

Routery pracują w temperaturze 0 …+50 °C. Dostępne są także wersje specjalne z rozszerzonym zakresem temperaturowym (RK2x-ET) -20 … +70 °C

Routery RK2x to rozwiązania, które umożliwiając zdalny serwis i rekonfigurację pracy systemów automatyki pozwalają redukować koszty związane z serwisem i eksploatacją instalacji automatyki.