Produkcja masowa to już przeszłość

Przemysł metalowy poddał się trendowi odchodzenia od produkcji masowej na rzecz mniejszych dedykowanych zamówień z krótkim terminem realizacji. Aby poradzić sobie z tego rodzaju zindywidualizowaną produkcją jednostkową, systemy produkcyjne musza stać się znacznie bardziej elastyczne. Podczas targów EMO, B&R zaprezentuje na swoim stoisku (hala 9, stoisko F50) technologię transportu na torach magnetycznych, gdzie niezależnie kontrolowane wózki oraz szybki czas zmiany umożliwiają elastyczną produkcję zorientowaną na klienta. 

Elastyczność produkcji w oparciu o transport na torach magnetycznych

Duże roczne zamówienia masowe ustępują miejsca mniejszym zamówieniom o krótszym czasie realizacji i często zmieniających się wymaganiach. Spełnienie tych oczekiwań wymaga systemów produkcyjnych, które mogą szybko i łatwo dostosować się do tych zmian. Podczas targów EMO, B&R przedstawi swój system transportowy SuperTrak, który można skalować z dokładnością do jednego metra. Niezależnie sterowane wózki zapewniają projektantom maszyn niezbędną elastyczność.  System demonstracyjny z robotami ABB podkreśla, jak płynnie inne podsystemy mogą wchodzić w interakcje z systemem transportu i wykonywać dodatkowe zadania produkcyjne. 

Wydajność i zyskowność

Masowa personalizacja skupia się wokół możliwości produkowania małych partii w opłacalny sposób. Użytkownicy tej technologii wykorzystują prędkość transportu i krótki czas wymiany, dzięki czemu opłacalna jest również produkcja partii jednostkowych.


Źródło: B&R