OSA REMOTE BEDROCK

Nowy zdalny sterownik firmy Bedrock Automation – Open Secure Automation (OSA) Remote to wydajny sterownik, który łączy w sobie sterownik PLC, RTU, uniwersalne wejścia/wyjścia oraz wbudowany system cyberbezpieczeństwa w kompaktowy i autonomiczny moduł, służący do zdalnego monitorowania i sterowania.

Poza redukcją kosztów sterowników PLC i RTU oraz zwiększeniem ich możliwości, OSA Remote oferuje również:

  • Uniwersalne wejścia/wyjścia: każdy kanał OSA Remote może być zaprogramowany na łączność analogową, dyskretną i cyfrową, obsługującą impulsy, AI/AO, DI/DO i HART 7 z konfigurowalnymi portami szeregowymi i Ethernetowymi, które obsługują BSAP, Ethernet, ModBusTCP, RS-232/485/422, 61850, DNP3, Profinet, DeviceNet, CANbus i BACnet.
  • Otwartą łączność: OSA Remote zapewnia bezpieczne podłączenie SCADA do OPC UA oraz obsługuje protokoły DDS i MQTT. Kanały sieciowe składają się z: uniwersalnego szeregowego (1x), uniwersalnych Ethernet (2x) i magistrali CAN (1x).
  • Moc obliczeniowa: OSA REMOTE wyposażony jest w: system cyber ochrony, wielordzeniowe procesory ARM, 512 MB RAM, pamięć MRAM dla zapisanych zmiennych oraz kondensator o dużej pojemności pozwalający na przechowywanie oprogramowania układowego przez lata bez zasilania.
  • Duża pamięć masowa: wraz z mocą obliczeniową pojawiło się zapotrzebowanie na pamięć masową o dużej gęstości. Począwszy od 8 GB i 32 GB, użytkownicy mają dostęp do przyszłościowych aplikacji.
  • Małe wymiary: Poza tym, że dzięki możliwości programowania wymaga mniejszej liczby modułów, OSA Remote ma wymiary zaledwie 5,5 x 8,9 cala i zajmuje niewiele miejsca w szafie sterowniczej.
  • Wewnętrzne bezpieczeństwo cybernetyczne: samoistny i automatyczny system cyberbezpieczeństwa urządzenia OSA Remote zmniejsza potrzebę stosowania kosztownych zapór ogniowych, wykrywa włamania i urządzenia o ograniczonej skuteczności. Zawiera również oprogramowanie Cybershield 3.0 z funkcją wykrywania anomalii.