Nowy przepływomierz ATEQ D620 dla linii produkcyjnych

ATEQ D620

Firma ATEQ w 2018 roku wprowadziła do sprzedaży nowy przepływomierz ATEQ D620 dla linii produkcyjnych, który zastępuje urządzenie poprzedniej generacji, ATEQ D520, wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Przepływomierz ATEQ D620 jest przeznaczony do testowania wyrobów za pomocą pomiaru przepływu powietrza przez badany detal. Metoda ta służy do określenia własności geometrycznych detalu, np. średnicy dysz, wtryskiwaczy, drożności kanałów, a także jest szeroko stosowana do testowania szczelności wyrobów.

W 2019 roku urządzenie zostało wzbogacone o nowe funkcje i rodzaje testów, rozszerzające możliwości zastosowań tego przepływomierza dla znacznie większej liczby aplikacji. Oprócz standardowego pomiaru przepływu dla danego wyrobu można zastosować funkcję generatora przepływu, umożliwiającą testowanie oporu pneumatycznego. Kolejną nowością jest możliwość testowania ciśnień otwarcia oraz zamknięcia dla przekaźników ciśnieniowych i zaworów bezpieczeństwa, a także tworzenia sekwencji testów przepływu, wykonywanych automatycznie.

Programowanie parametrów odbywa się za pomocą klawiatury i kolorowego ekranu, na którym prezentowane są też wyniki testu. Sterowanie jest możliwe poprzez kartę I/O oraz jeden z protokołów komunikacji z PLC: Ethernet/IP, Profinet, Profibus. Devicenet, Modbus. Urządzenie posiada możliwość ustawienia 128 programów testu, pamięć wewnętrzną wyników oraz gniazda RS232 i USB. W standardzie dostępne są zakresy pomiarowe od 1 l/h do 10 m3/h. Obszary zastosowań to przemysł motoryzacyjny, AGD, medyczny, opakowań, elektroniczny.


Źródło: ATEQ