MT8053iE – najmniejszy panel z dwoma portami Ethernet

Połączenie Ethernet stało się standardem dla urządzeń przemysłowych umożliwiając łatwy przesył i wymianę dużej ilości danych z urządzeniami wyższej warstwy (np. SCADA, MES).  Integracja z usługami w chmurze czy bazami danych jest pożądana w prawie każdym obiekcie powstającym na nowo, a także w modyfikowanych instalacjach. Stawiając czoło tym wymaganiom, Weintek stworzył takie urządzenia jak MT8073iE (7″), MT8090XE (10″) oraz zaawansowaną serię cMT, gdzie też są panele z dwoma portami Ethernet. Teraz rodzina zostaje rozszerzona o najmniejszego przedstawiciela – MT8053iE – panel HMI z dwoma niezależnymi portami sieciowymi bazujący na dobrze znanym modelu MT8050iE.

Jako niepodważalny atut – panel został wzbogacony o usługę zdalnego dostępu VPN. Funkcja ta, nazwana EasyAccess 2.0, daje ogromną swobodę w dostępie zdalnym do HMI oraz podłączonych do niego urządzeń. To także powiadomienia o alarmach lub parametrach produkcji w bezpłatnym oprogramowaniu dla systemów Android, iOS, Windows. Zdalna diagnostyka, zmiana programu PLC, dane mierzone na obiekcie, alarmy i wiele innych jest w zasięgu ręki. Dwa porty Ethernet to niezakłócona praca programisty w jednej sieci, a w drugiej nieprzerwana komunikacja z PLC, falownikami, serwonapędami etc.

Użytkownicy dbający o bezpieczeństwo swoich sieci komputerowych będą zadowoleni z tego rozwiązania, które separuje newralgiczne urządzenia wykonawcze w sieci lokalnej od bezpośredniego dostępu z zewnątrz poprzez drugi port.

Podstawowe cechy panela HMI MT8053iE

– Procesor 32-bit RISC 600MHz
– Wyświetlacz 4.3″, 16.7 miliona kolorów
– Dwa porty Ethernet, USB 2.0 Host, Porty szeregowe: RS232/485/422.
– Zabezpieczenie płytki elektronicznej przed korozją w klasie przemysłowej
– Szeroki zakres napięcia zasilającego: 10.5 – 28VDC
– Wspiera komunikację z ponad 300 urządzeniami używanymi w automatyce przemysłowej
– Licencja EasyAccess2.0 w cenie panela. Wystarczy zarejestrować panel w usłudze on-line.
– Potrafi komunikować się w popularnym języku Internetu Rzeczy – MQTT, a także w dobrze znanym Modbus TCP/IP


Maciej Sakowicz, Doradca techniczno-handlowy, Multiprojekt