Moduły DA10D i DA30D do konwersji protokołów i akwizycji danych

Zestaw narzędzi umożliwiających uzyskanie danych z rzadko spotykanych i starszych urządzeń

Red Lion Controls, globalny ekspert w dziedzinie komunikacji oraz monitorowania i kontroli systemów automatyki przemysłowej i sieci, ogłasza wprowadzenie na rynek modułów DA10D i DA30D do konwersji protokołów i akwizycji danych. W przeciwieństwie do innych bramek dostępowych i konwerterów protokołów, które wykorzystują skomplikowane skrypty lub wymagają dodatkowego osprzętu serwerowego do łączenia się z systemami korporacyjnymi, DA10D i DA30D oferują rozbudowane opcje łączności w łatwym w obsłudze środowisku konfiguracyjnym, umożliwiając firmom szybkie uzyskanie cennych danych z rzadko spotykanych lub starszych urządzeń oraz zapewniają ekonomiczną i łatwą komunikację, monitorowanie i zarządzanie systemami.

Dla klientów z obszaru automatyki przemysłowej, którzy muszą zbierać krytyczne dane z systemów obejmujących zarówno nowe, jak i starsze urządzenia oraz urządzenia pochodzące od różnych dostawców, konwertery protokołów DA10D i DA30D z funkcją akwizycji danych oferują porty Ethernet i szeregowe. Korzystają z oprogramowania Crimson 3.1 zapewniającego wsparcie dla ponad 300 sterowników przemysłowych oraz oferującego funkcje serwera OPC UA i możliwość łatwej konfiguracji połączeń MQTT w chmurze dla najpopularniejszych na rynku platform IIoT firm Amazon, Microsoft i Inductive Automation.

Począwszy od hali produkcyjnej aż po dyrekcję, moduły DA10D i DA30D zostały zaprojektowane jako kluczowe elementy systemu gromadzenia, wizualizacji i zarządzania danymi w dowolnym zakładzie, umożliwiającego podejmowanie decyzji mających znaczący wpływ na jego działalność. Dostarczają dane w czasie rzeczywistym z praktycznie dowolnego sprzętu znajdującego się w dowolnej lokalizacji oraz oferują dodatkową opcję rejestracji danych, zdarzeń i komunikatów bezpieczeństwa z obsługą podpisu kryptograficznego i zapytań SQL wykonywanych okresowo lub na żądanie, pozwalając na uproszczenie zarządzania recepturami i partiami produktów przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższych standardów jakości. Platforma oferuje także opcjonalny webserwer z obsługą trybu pełnoekranowego, idealny do współpracy z tabletami i wyświetlaczami mobilnymi oraz z obsługą HTTPS, certyfikatów, przekierowań HTTP, CSS i JavaScript.

Więcej informacji na temat korzyści związanych z łącznością end-to-end zapewnianą przez moduły DA10D i DA30D firmy Red Lion można znaleźć pod adresem www.redlion.net/DA.