IO-Link Analog Plug

W nowoczesnych maszynach produkcyjnych mamy bardzo wiele sygnałów analogowych. Ich podłączenie o układów sterowania wymaga prowadzenia ekranowanych przewodów do szaf sterowniczych Jest to rozwiązanie kosztowne, ze względu na ceny analogowych modułów wejściowych dla PLC, oraz pracochłonne, ponieważ wymaga prowadzenia kosztownego okablowania często na dużych odległościach.
Prostym i ekonomicznych rozwiązaniem wprowadzanym właśnie do oferty przez firmę Balluff są inteligentne wtyczka konwertujące sygnał analogowy na sygnał cyfrowy IO-Link lub odwrotnie. Rozwiązanie to jest doskonałym uzupełnieniem bardzo szerokiej oferty firmy Balluff w zakresie elementów z interfejsem IO-Link. Wtyczki umożliwiają podłączenie standardowych sygnałów analogowych 0..10 V DC oraz 4..20mA a także sygnałów analogowych z czujników temperatury PT100.
Wersje do sterowania analogowego umożliwiają uzyskanie analogowych sygnałów wyjściowych 0..10 V DC oraz 4..20 mA. 14 Bitowe przetworniki gwarantują wysoką jakość przetwarzania sygnału. Rozwiązanie to jest również bardzo szybkie gdyż czas przetwarzanie sygnału przez wtyczkę wynosi 2,5ms. Wtyczka podłączana jest do standardowego portu M12 w masterze IO-Link. Dane przekazywane są poprzez 2 Bajty obszaru wejść.
www.balluff.com