Inspekcja X-RAY układów elektronicznych

Fot. EAE Elektronik

EAE Elektronik to producent kontraktowy elektroniki posiadający dwie w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne pozwalające na wykonanie średnich i dużych serii produkcyjnych. Ostatnio z uwagi na powszechną miniaturyzację i zagęszczenie komponentów elektronicznych firma zainwestowała w urządzenie do inspekcji X-RAY. Zakupiona do tego celu maszyna firmy General Electric – Micromex sprosta najwyższym wymaganiom klienta. Lampa o mocy 180kV/20W, detekcja zmian na poziomie 0,5 mikrona, opcja tomografii planarnej, możliwość obserwacji pod kątem 70º oraz detektor stabilizowany temperaturowo gwarantuje zdjęcia o doskonałej ostrości.

Dzięki urządzeniu możliwa jest obserwacja ukrytych połączeń pod obudową, radiatorem lub warstwą lakieru ochronnego. Urządzenie jest niezbędne przy określaniu poprawności montażu nowoczesnych układów wielowyprowadzeniowych tj. BGA, CSP.

Ogromną zaletą inspekcji rentgenowskiej jest fakt, że nie ingeruje, i tym samym nie powoduje uszkodzeń układów elektronicznych. Dodatkowym atutem jest też możliwość wnikliwej kontroli pozwalającej wykryć najmniejsze defekty montażowe, dzięki czemu klient może być spokojny o jakość swoich wyrobów.

https://www.eae-elektronik.pl

Źródło: EAE Elektronik