Firma Cognex ma przyjemność ogłosić premierę czytnika kodów DataMan® 370

Wyposażony w najlepsze w swojej klasie system algorytmy 2DMax z PowerGrid™ i 1DMax z Hotbars™, jak również trójrdzeniowy procesor, technologię HDR, matrycę o wysokiej rozdzielczości 3.2MPix i 5MPix oraz komunikację Gigabit Ethernet, seria DataMan 370 przenosi odczyt kodów na najwyższy poziom w historii!

Najnowsze oprogramowanie sprzętowe zapewnia poprawę wydajności, w tym stabilniejszy odczyt kodów kreskowych i data matrix niskiej rozdzielczości.

Cognex ma również przyjemność zaprezentować zintegrowany oświetlacz HPIT (High-Power Integrated Torch). To przełomowe rozwiązanie cechuje się 16 mocnymi diodami LED o dużej intensywności, celownikiem laserowym, który prezentuje pole widzenia, zieloną diodą potwierdzającą odczyt, wymiennymi osłonami (polaryzowanymi, niespolaryzowanymi i rozproszonymi) oraz wbudowanym czujnikiem odległości do obsługi dynamicznej, automatycznej regulacji ostrości, w czasie rzeczywistym. HPIT po raz kolejny udowadnia, że Cognex jest liderem w przemysłowej technologii odczytu kodów kreskowych i data matrix.

Szczegóły dotyczące produktu – DataMan 370 Series

DataMan 370 jest najbardziej elastycznym i potężnym czytnikiem na rynku o wysokiej wydajności do szerokich zastosowań, zdolny do obsługi wielu trudnych aplikacji.

Czytnik ten posiada trójrdzeniowy procesor z wykorzystaniem najlepszych w swojej klasie algorytmów 2DMax z PowerGrid™ i 1DMax z Hotbars™ oraz technologii HDR poprawy jakości obrazu.

Technologia HDR wykorzystuje najnowszą matrycę CMOS o rozdzielczości 3.2MPix oraz 5MPix która jest 16x bardziej szczegółowa niż konwencjonalne matryce dostępne na rynku.

HDR wykorzystuje dodatkowe dane obrazowe, aby globalnie poprawić jakość i kontrast obrazu. W praktyce oznacza to wyższą jakość obrazu, co przekłada się na większą czytelność i szybkość działania prędkości czytnika na linii produkcyjnej.

Czytnik DataMan serii 370 oferuje większe pole widzenia i głębię ostrości niż produkty konkurencji. Odczytuje również dowolne kody z różnych kątów, w tym bardzo małe kody data matrix o wysokiej rozdzielczości. Czytnik ten posiada komunikację Gigabit Ethernet do szybkiego przesyłania obrazów w pełnej rozdzielczości.

Podobnie jak inne produkty DataMan, ten model został zaprojektowany z myślą o modułowości i elastyczności. Obudowa modelu DataMan 370 jest identyczna jak w przypadku serii DataMan 300/360, więc jest kompatybilna z większością istniejących akcesoriów. Szeroka gama obiektywów i oświetlenia pozwala na to, aby czytnik był zoptymalizowany pod kątem danej aplikacji, w celu zapewnienia jak najlepszych parametrów obrazu i szybkości odczytu – niezależnie od tego, czy odczytujemy kilka kodów na etykiecie wysyłkowej lub uszkodzone kody DPM na linii przekładni samochodowej.

DataMan serii 370 zawiera kartę microSD do automatycznego tworzenia kopii zapasowych i przywracania plików konfiguracyjnych. W rzadkich przypadkach, gdy czytnik musi zostać wymieniony, użytkownik po prostu wyjmuje kartę microSD, wkłada ją do nowego czytnika i włącza go, bez użycia komputera.

Szczegóły dotyczące produktu – HPIT

Dzięki 16 diodom LED o wysokiej mocy, wbudowany oświetlacz jest najlepszym, który firma Cognex kiedykolwiek posiadała w swojej ofercie. Zwiększona intensywność światła oznacza krótszy czas ekspozycji, co pozwala na szybszą prędkość linii i większą głębię ostrości. Niezależne sterowane diody i wymienne osłony są automatycznie wykrywane w oprogramowaniu i pozwalają na pełne dostosowanie do potrzeb każdej aplikacji. Ponadto, jeżeli warunki pracy ulegną w przyszłości zmianie, światło to można łatwo modyfikować, aby odpowiednio dostosować się do nowych wymagań aplikacji.

Ulepszenia, takie jak wielokolorowe diody, które sygnalizują dobry odczyt oraz intuicyjny celownik laserowy prezentujący pole widzenia, czynią z oświetlacza HPIT idealny produkt do zastosowań takich jak odczyt w trybie prezentacji, kiedy operator ludzki wchodzi w interakcję z czytnikiem. W przypadku zastosowań zautomatyzowanych, celownik laserowy pozwala technikom i inżynierom na łatwą konfigurację systemu, a także pozwala tym samym pracownikom łatwo obserwować, czy kody znajdują się w polu widzenia kamery w czasie pracy.

Prawdziwa moc oświetlacza HPIT jest dostępna w połączeniu z nową, ekskluzywną płynną soczewką o bardzo krótkim czasie skupienia. Wbudowany czujnik odległości integruje się z płynną soczewką, zapewniając dynamiczną, automatyczną regulację ostrości w czasie rzeczywistym. W praktyce przekłada się to na bardzo dużą głębię ostrości oraz bardzo krótki czas reakcji.

Więcej informacji na stronie.


Źródło: Cognex