Farnell element14 zaprezentuje Xplained Pro marki Atmel

  Farnell element14 jest organizatorem  specjalnego webinarium poświęconego najnowszej platformie sprzętowej Xplained Pro marki Atmel®. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będą specjaliści z całego świata, odbędzie się już 12 września.

  Najnowsza platforma sprzętowa Xplained Pro, której producentem jest firma Atmel® została przygotowana z myślą o mikrokontrolerach i ich szerokiemu zastosowaniu. Jej wysoka funkcjonalność ma sprawić, że programiści i konstruktorzy nie będą już zmuszeni wybierać spośród setek dostępnych na rynku urządzeń, a ich zróżnicowane parametry ma zastąpić jedna platforma, która zapewni szerokie zastosowanie.

  Pierwotna wersja modułu Xplained Pro składa się z pięciu płytek uruchomieniowych (SAM D20 Xplained Pro, SAM4N Xplained Pro, SAM4S Xplained Pro, SAM4L Xplained Pro oraz ATmega256RFR2 Xplained Pro) i obejmuje zestaw płytek rozszerzeniowych: I/O1 Xplained Pro z czujnikiem oświetlenia, czujnikiem temperatury i gniazdem na kartę pamięci; OLED1 Xplained Pro z wyświetlaczem OLED, przyciskami i diodami LED; SLCD1 Xplained Pro z wyświetlaczem LCD; PROTO1 Xplained Pro.

  Rozwiązanie proponowane przez firmę Atmel jest dedykowane programistom i konstruktorom. Dzięki tej stosunkowo taniej i łatwej w obsłudze platformie, proces przejścia od oceny przygotowywanego produktu do jego prototypowania i  rozbudowy ulegnie znacznemu skróceniu.

  Celem zbliżającego się webinarium jest nie tylko pokazanie uczestnikom jak wykorzystywać mikrokontrolery realizując codzienne zadania i projekty. Wydarzenie to jest też doskonałą okazją aby spotkać specjalistów z całego świata, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat najnowszych technologii i produktów dostępnych na rynku.

  Warunki uczestnictwa i więcej informacji:www.element14.com/community/view-event.jspa?event=3744