Cyfryzacja łańcuchów wartości w klastrach przemysłowych

Wraz z cyfryzacją biznesu, transformacji ulegają także łańcuchy wartości, stopniowo zmierzając w kierunku całkowitej digitalizacji. Słabo rozwinięte sieci dostaw czy brak rzetelnych systemów rejestracji danych to tylko niektóre bariery, które zidentyfikowała powołana przez Platformę Przemysłu Przyszłości Grupa ds. Cyfryzacji Łańcuchów Wartości.  Już w najbliższy wtorek, 24 maja br. w Platformie Cyfrowej Przemysłu Przyszłości zostanie opublikowany raport, w którym zaprezentowano nie tylko wyniki analizy uwarunkowań cyfryzacji łańcuchów wartości, ale również wskazano skuteczne metody na jej przeprowadzenie.

Platforma Przemysłu Przyszłości w ramach swojej działalności edukacyjnej przygotowała raport, w którym zidentyfikowano i przedstawiono najważniejsze koncepcje związane z cyfryzacją łańcuchów wartości w klastrach. Publikacja służyć będzie nie tylko jako pomoc dla koordynatorów i pracowników grup przedsiębiorstw, ale może być przydatna także dla tych firm, które chcą usprawnić swoje działania produkcyjne i sprzedażowe poprzez ich cyfryzację.

Zapewnienie odpowiedniego poziomu cyfryzacji klastrów w najbliższych latach będzie stanowiło o ich przewadze konkurencyjnej. W kontekście burzliwych zmian w otoczeniu wywołanych obecnymi i przyszłymi kryzysami, digitalizacja łańcuchów wartości staje się podstawą ich stabilności i odporności. ? opowiada dr Piotr Kryjom, Zastępca Dyrektora Działu Strategii i Rozwoju w Platformie Przemysłu Przyszłości.

Identyfikacja i zrozumienie mechanizmów kierujących procesem kształtowania łańcuchów wartości jest wyzwaniem, z którym mierzą się ośrodki badawcze oraz grupy doradców na całym świecie. W opracowaniu omówiono zagadnienie modelowania procesów zarządzania organizacją klastrową, a także warunki osiągnięcia pełnej dojrzałości cyfrowej. Wyniki pracy ekspertów PPP, w postaci raportu dostępne będą bezpłatnie już 24 maja w Platformie Cyfrowej Przemysłu Przyszłości.

Bezpłatne opracowania dostępne będą na Platformie Cyfrowej Przemysłu Przyszłości. Logowania można dokonać za pośrednictwem strony https://platforma.przemyslprzyszlosci.gov.pl. Platforma Cyfrowa to interaktywne narzędzie, które łączy przedsiębiorców z organizacjami wsparcia rozwoju przemysłu 4.0.


Platforma Przemysłu Przyszłości