Comau podczas targów AUTOMATICON 2017 prezentuje najnowsze rozwiązania dla pakowania i paletyzacji

Podczas nadchodzącego wydarzenia, targów AUTOMATICON, firma Comau zaprezentuje cząstkę swojego asortymentu znajdującego zastosowanie w aplikacjach pakowania lub pokazujące jak działa zrobotyzowana paletyzacja. W Hali nr 1 na stoisku C10, goście będą mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań dedykowanych do odpowiednich procesów.
Najnowszy w linii produktowej Rebel-S należy do rodziny robotów Scara. Robot zaprojektowany do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19"), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.
Ponadto na stanowisku obecny będzie robot Comau NJ40, wyposażony w chwytak pneumatyczny, który jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40kg.
W końcu, świetna aplikacja demo, przygotowana przez polskiego partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.
Wszystkie z prezentowanych robotów są różne, ale dzielą kilka wspólnych cech: precyzja, niezawodność i wydajność. Wszystkie ze wspomnianych cech są obecne i bardzo istotne w środowisku produkcyjnym, bez względu na to czy mówimy o przemyśle motoryzacyjnym, FMCG czy innej branży przemysłowej. W Comau w każdym produkcie odnajdziesz tą samą najwyższą jakość.
My name is Rebel. Rebel-S
Comau wprowadza Rebel-S, swojego własnego, 4-osiowego, robota SCARA

Comau wprowadza Rebel-S, swojego własnego, 4-osiowego, robota SCARA, w 5 różnych odmianach o udźwigu 6 kg i 3 różnych zasięgach. Wszystkie modele kontrolowane są przez jednostkę sterującą R1C, która może być montowana w pojedynczej szafie typu rack 19" w celu sterowania całą linią. Roboty te są również dostępne w wersji openROBOTICS, w przypadku której robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącą już maszyną/linią, kontrolowany przez technologie B&R.
Nazwa tych nowych robotów odzwierciedla rozbieżności wynikające z różnic pomiędzy standardowymi robotami SCARA, a innymi robotami w gamie Comau. Mają one świadczyć o „buncie” (rebelii), jakiego uosobieniem są te nowe roboty: „buntują” się przed byciem przegubowymi, „buntują” się przed montowaniem ich tylko w jednym położeniu i wykorzystują elementy dystansowe – proste, ale jednocześnie niezwykle innowacyjne rozwiązanie do zwiększania zasięgu robota.
Rebel-S jest dostępny w wersjach o zasięgu 450, 600 lub 750 mm. Wszystkie trzy wersje można montować na podłodze lub na ścianie, a wersje o zasięgu 600 i 750 mm mogą być dodatkowo skonfigurowane do montażu sufitowego. Taka elastyczność w pozycji montażu jest ułatwiona dzięki zastosowaniu dwóch opcji poprowadzenia kabli (zarówno w pionie, jak i w poziomie).
Różnicę w zasięgach zapewniają elementy dystansowe, moduły pozwalające robotowi na zwiększenie promienia jego działania. Dzięki zestawowi wydłużającemu, składającemu się z elementów dystansowych i kabli, te 5 modeli można skutecznie stosować zamiennie. Kup jeden, a otrzymasz pięć – oto, co ma do zaoferowania Comau w swej koncepcji modułowej.  Taka „modułowość” stwarza możliwość zamówienia dowolnej konfiguracji robota nawet w ostatniej sekundzie, a to oznacza znaczne oszczędności, gdy klient nabywa produkty z gamy SCARA.
Poza robotami firma Comau będzie miała w swej ofercie szereg dodatków, w tym system śledzenia przenośnika oraz system wizyjny typu „plug & play”, a także szereg pakietów usług stanowiących część strategii posprzedażnej firmy.
Racer3: wysoka prędkość działania
Racer3 – ten model Comau zbudowany jest z niezwykle wytrzymałego aluminium, waży zaledwie 30 kg i można go z łatwością montować na podestach, ścianach, sufitach czy podstawach nachylonych. Zgodnie z testami jest najszybszym robotem w swojej klasie.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie Comau w przemyśle motoryzacyjnym, w którym dokładność i niezawodność są niezwykle ważne, nowy Racer3 stanowi połączenie sprawdzonej doświadczalnie technologii i zwiększonej sprawności ze znacznym naciskiem na bezpieczeństwo, design i estetykę produktu. Za sprawą kompaktowych rozmiarów, aluminiowej konstrukcji, nadzwyczajnej stabilności i przyjaznego użytkownikom interfejsu Racer3 to wysoce skuteczne rozwiązanie służące do manipulacji i montażu, które łatwo przystosowuje się do każdego otoczenia.
Trzeci robot z medalowej rodziny Racer, jest odpowiedzią Comau na rosnące wymagania rynku i zapotrzebowanie w szybkie, efektywne kosztowo rozwiązania zautomatyzowane dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Na stanowisku targowym, ekstremalnie szybkie ruchy z wysoką precyzją prezentowane są odwiedzającym, którzy na własne oczy mogą poznać robota Racer3, świetna aplikacja demo, przygotowana przez polskiego partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, jego prędkość, dokładność i powtarzalność.
Źródło i zdjęcia: Comau