Bezpieczne lądowanie ze Schneider Electric

Lotniska to miejsca publiczne wymagające szczególnej ochrony. Instalowany tam sprzęt zabezpieczający musi spełniać najwyższe międzynarodowe standardy. Na nowopowstających lotniskach w Jasionce k/Rzeszowa i we Wrocławiu dostawcą takich systemów jest Schneider Electric.
W dobie coraz większego zagrożenia zamachami terrorystycznymi, lotniska są szczególnie narażone na tego typu ataki. Na całym świecie odnotowuje się systematyczny wzrost liczby pasażerów. W 2010 roku według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 20 mln pasażerów. Szacuje się, że w 2020 roku będzie ich już 41,5 mln a 2030 prawie 64 mln. Tylko podczas Euro 2012 do Polski przybędzie ok. 1 mln turystów z całego świata. Liczba obsługiwanych osób na polskich lotniskach w dniu rozgrywanych meczy może przekraczać 30 tys. Już teraz na krajowych portach lotniczych prowadzone są inwestycje mające na celu zwiększenie przepustowości oraz służące zabezpieczeniu ludzi i mienia.
– Nasz udział przy zapewnieniu bezpieczeństwa na rozbudowywanych polskich lotniskach to dostarczenie zaawansowanych i zintegrowanych technologii z zakresu systemu BMS, kontroli dostępu, telewizji przemysłowej Pelco, systemów sygnalizacji włamania i napadu, systemów bezpieczeństwa ? wyjaśnia Jacek Parys, Dyrektor Sprzedaży pionu Buildings firmy Schneider Electric.
Zaawansowany systemy bezpieczeństwa i monitoringu pozwalają w czasie rzeczywistym kontrolować sytuację na terenie lotnisk zapobiegając niebezpiecznymsytuacjom, poczynając od kradzieży, przez niebezpieczne zachowania pasażerów po pozostawianie niezidentyfikowanych paczek. Ogromną zaletą instalowanego systemu monitoringu Schneider Electric jest ich integralność z pozostałymi systemami bezpieczeństwa oraz ich optymalna wydajność bez względu na ilość kamer oraz ich rozdzielczość. Dzięki jakości i możliwości odtworzenia nagrań, również archiwalnych, powstające lotniska zapewniają bezpieczeństwo wszystkim podróżującym.
Zastosowane systemy monitoringu i bezpieczeństwa na lotniskach w Jasionce i Terminale Pasażerskim we Wrocławie generują również spore oszczędności dla inwestora. Jeden wspólny system bezpieczeństwa, w którym zintegrowane są automatyka HVAC, monitoring energetyczny, sterowanie oświetleniem i dystrybucja mocy ? jest nie tylko łatwiejszy do zarządzania, ale również przynosi redukcję kosztów, które musiałyby zostać poniesione w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Zintegrowany systemu daje możliwość planowego sterowania różnymi instalacjami budynku w sytuacji zagrożenia i nie tylko ? mówi Jacek Parys