ASTOR na targach Schweissen & Schneiden w Dusseldorfie

Kompletna cela spawalnicza, nowe roboty i pozycjonery do aplikacji spawalniczych – to produkty, które ASTOR zaprezentuje podczas 19. targów Schweissen & Schneiden w Dusseldorfie na wspólnym stoisku z Kawasaki Robotics. Goście odwiedzający przestrzeń wystawową będą mogli poznać szczegóły techniczne oferowanych rozwiązań i porozmawiać z ekspertami o korzyściach, jakie pomagają osiągnąć w fabrykach.
Tegoroczna, 19. edycja międzynarodowych targów Schweissen & Schneiden odbędzie się w dniach od 25 do 29 września w Dusseldorfie. Udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 1000 wystawców z 40 krajów. Wśród nich znajduje się firma ASTOR, która zaprezentuje swoją ofertę w hali numer 13 – przestrzeni dedykowanej m.in. rozwiązaniom z zakresu cięcia, robotyki oraz automatyzacji, a także zakładom produkcyjnym.
– Niemieckie targi poświęcone technice spawania i cięcia to niepowtarzalna okazja do prezentacji naszych rozwiązań szerokiemu gronu podmiotów z różnych zakątków świata. Skala wydarzenia oraz możliwości biznesowe, jakie ono otwiera, są imponujące, dlatego nie mogło go zabraknąć w naszym kalendarzu – mówi Paweł Handzlik, manager ds. robotyzacji, ASTOR. – W związku z tym, że niedobór wykwalifikowanych spawaczy dotyka nie tylko Polskę, ale też inne kraje europejskie, obserwujemy coraz większe zainteresowanie robotyzacją tych procesów. Dzięki wdrożeniu innowacji w postaci cel spawalniczych, robotów i pozycjonerów, fabryki mają szansę sprawnie funkcjonować i przynosić zyski, co w efekcie często przekłada się na wzrost zatrudnienia – dodaje.
Na stoisku D62 eksperci krakowskiej firmy pokażą celę spawalniczą ASTOR Green Welding Premium. To kompleksowe stanowisko wyposażone w robota Kawasaki serii BA, źródło spawalnicze FRONIUS wraz z oprzyrządowaniem i pozycjoner 2-osiowy o udźwigu do 250 kg. Ściany celi zabezpieczają strefę pracy, a zintegrowana podłoga gwarantuje pozycjonowanie i wygodny transport. Mobilność stanowiska umożliwia jego sprawną instalację na hali produkcyjnej i ewentualną relokację. Wysoki stopień automatyzacji minimalizuje liczbę czynności związanych z obsługą celu, co powoduje wzrost wydajności. Rozwiązanie to jest dedykowane produkcji wielkoseryjnej, w której kluczowy parametr stanowi efektywność osiągana dzięki pełnej automatyzacji procesu spawania.
Podczas wrześniowych targów ASTOR zaprezentuje także ofertę robotów Kawasaki i pozycjonerów do aplikacji spawalniczych. Ciekawy katalog produktów ma być odpowiedzią na różne oczekiwania odwiedzających stoisko gości, a także umożliwiać dobre dopasowanie i rekomendację konkretnych rozwiązań do specyfiki oraz wymagań różnych zakładów przemysłowych.
Źródło: ASTOR