Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Stworzenie dla L’Oréal wizualizacji nowej linii produkcyjnej w technologii Augmented Reality

-- czwartek, 21 grudzień 2017

L’Oréal SA jest światowym koncernem kosmetycznym, posiadającym siedzibę w Clichy (Francja). Firma sprzedaje swoje produkty w ponad 130 krajach na całym świecie. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1909 roku przez Eugène Schuellera jako Société Française de Teintures Inoffensives pour Cheveux. L’Oréal skupia pod sobą wiele światowych marek kosmetyków takich jak: 

  • L’Oréal Professionnel
  • Garnier
  • Maybelline New York
  • Giorgio Armani
  • Helena Rubinstein
  • Laboratoires Vichy
  • Yves Saint Laurent

Twarzami marki są gwiazdy showbiznesu i mody: Kate Moss, Andie MacDowell, Beyoncé Knowles, Penélope Cruz, Milla Jovovich, Jane Fonda, Claudia Schiffer, Jessica Biel, Scarlett Johansson. W Polsce L’Oréal jest obecny poprzez fabrykę kosmetyków (farby, kremy i kosmetyki do pielęgnacji włosów) w miejscowości Kanie pod Warszawą oraz poprzez struktury dystrybucji i marketingu L’Oréal Polska.

Wyzwania i potrzeby

Dynamika rynku (również kosmetycznego) wymaga od producentów szybkich zmian zarówno w kwestiach produkcji jak i dystrybucji. W tym segmencie rynkowym, jednym z podstawowych narzędzi marketingowych jest łączenie produktów w pakiety (np. szampon + odżywka, krem + płyn do demakijażu). Do tej pory taki proces był realizowany w polskim oddziale L’Oréal, korzystając z modelu outsourcingowego, co zmniejszało możliwości dynamicznej reakcji na impulsy rynkowe. Posiadanie takiej linii do kompletowania i pakowania zestawów kosmetyków bezpośrednio przy produkcji, pozwalałoby na sprawniejsze zarządzanie całością procesu marketingu i dystrybucji, unikając potencjalnych strat w przypadku niewłaściwej lub spóźnionej reakcji na potrzeby rynkowe. Zrozumienie tej potrzeby przez kierownictwo L’Oréal w Polsce rozpoczęło proces inwestycyjny, by taką linię pakowania (ang. Packaging sleeving) zakupić i wdrożyć w polskiej fabryce. Ponieważ to duża inwestycja (rzędu kilku milionów EURO), decyzyjność w tej sprawie oparta była na procesie korporacyjnym z zaangażowaniem Top Managementu z centrali L’Oréal w Paryżu.

Wdrożone rozwiązanie

Decyzja w sprawie inwestycji zbiegła się w czasie z wizytą Barbary Lavernos w Polsce. Z tego powodu, prócz przygotowania klasycznej dokumentacji dla procesu inwestycyjnego, postanowiono wzmocnić jej przekaz, niestandardową wizualizacją w oparciu o modele 3D docelowej linii produkcyjnej oraz o technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (Augmented Reality - AR) z wykorzystaniem okularów Microsoft HoloLens. Taka decyzja wpisała się w trend budowania w L’Oréal globalnej kultury i technologii wykorzystującej Przemysł 4.0 

Rezultaty

Wizytacja fabryki pod Warszawą przez kierownictwo L’Oréal była idealną okazją do zaprezentowania wykorzystania wspomnianych technologii na docelowej hali, gdzie dana linia produkcyjna zostanie zainstalowana. Prezentacja, oprócz wizualizacji urządzeń zawierała również ich warianty techniczne, poruszała kwestie ergonomii pracy i bezpieczeństwa pracowników. Dla wielu zgromadzonych na prezentacji osób był to pierwszy kontakt z tak zaawansowaną technologią, nie może więc dziwić fakt entuzjastycznego przyjęcia naszej formy przedstawienia skomplikowanego problemu technicznego i organizacyjnego. W wielkich organizacjach łatwość przekazu dla osób decyzyjnych pozwala na lepszy odbiór pomysłów i idei, co w oczywisty sposób podnosi prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji inwestycyjnej, choćby poprzez bezpośredni i łatwy medialnie przekaz - pozbawiony niepotrzebnej w takim przypadku szczegółowej wiedzy technicznej i branżowej.

Źródło i zdjęcie: Transition Technologies


Przeczytaj także

Rola systemów CNC i sterowników PLC w fabryce przyszłości
Wraz z rozwojem i zaawansowaniem automatyki produkcyjnej, przemysłowe sterowniki i systemy sterowania stają się coraz bardziej złożone, ale też bardziej efektywne; będzie to
miało wpływ na zmianę... więcej »
Przemysł 4.0 na żywo w DECKEL MAHO Pfronten
Fabryka cyfrowa, integralne rozwiązania automatyzacji i doskonałość technologiczna – DMG MORI zaprezentuje pełen zakres kompetencji produkcyjnych podczas tradycyjnego wydarzenia DECKEL MAHO Pfronten... więcej »
Maksymalizowanie zwrotu z inwestycji za pomocą zintegrowanego podejścia do systemów sterowania
Nowoczesne programowalne sterowniki logiczne (PLC) łączą w sobie funkcje integracji i cyberbezpieczeństwa, a wykorzystanie standardu OPC UA w przetwarzaniu danych zapewnia większą wydajność produkcji... więcej »
Korzyści z zastosowania czujników magnetostrykcyjnych w turbinach wiatrowych
Magnetostrykcyjne liniowe czujniki położenia są przeznaczone do wykorzystania w zaawansowanym sterowaniu ruchem oraz przy współpracy z interfejsem CANopen. Stosuje się je w aplikacjach turbin... więcej »
2018: Odyseja informatyczna
Wszystko jest ze sobą połączone, a każdy element każdego przedmiotu ma na celu dostarczenie danych dla internetu rzeczy. Życie toczy się głównie z poziomu naszych telefonów. Coraz trudniej jest... więcej »
Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji
Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować nad zoptymalizowaniem procesu cyfrowej produkcji. Celem współpracy jest stworzenie nowej... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

INDUSTRYmeeting 2018
2018-02-20 - 2018-02-21
Miejsce: Sosnowiec
Technovation Forum
2018-03-14 - 2018-03-15
Miejsce: Bydgoszcz
AUTOMATICON Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów
2018-03-20 - 2018-03-23
Miejsce: Warszawa
PRZEMYSŁ 4.0
2018-04-10 - 2018-04-10
Miejsce: Warszawa
Hannover Messe
2018-04-23 - 2018-04-27
Miejsce: Niemcy

Katalog

Turck sp. z o.o.
Turck sp. z o.o.
Wrocławska 115
45-836 Opole
tel. 77 443 48 00

zobacz wszystkie
SONDA


tak
nie
nie wiem


Wydania specjalne


Profesjonalne Tłumaczenia Techniczne
O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce