Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Niezawodne i energooszczędne agregatory dla przemysłu

-- czwartek, 08 luty 2018

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego agregatu, a jest w czym wybierać, warto określić wcześniej jaki rodzaj sprawdzi się w danej branży. Na pewno na uwagę zasługuje agregat wentylatorowy, który idealnie wpasuje się w każdy przemysł, a dodatkowo nie jest kosztowny w eksploatacji.

Agregaty wentylatorowe-czy warto?

Tego typu wentylatory są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, gdyż chłodzą powietrzem z otoczenia, przez co w znacznym stopniu pomaga zredukować koszty, a niestety w dzisiejszych czasach chyba każda firma szuka oszczędności. Do głównych zalet takiego wentylatorowego agregatu można zaliczyć:

  •   użytkowanie nie wymaga wcześniejszego uzdatniania wody, nie powoduje jej ubytków
  •   może pracować w trudnych warunkach, gdyż posiada odpowiednie zabezpieczenie, które uniemożliwia zamarznięcie wody
  •   pozwala na oszczędności, gdyż nie ma dużego zapotrzebowania na energię, co nie powoduje spadku wydajności
  •   długa żywotność
  •   możliwość sekwencyjnego, jak i falowego sterowania wentylatorami, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji.

Wybierając taki rodzaj agregatu, warto też zastanowić się, czy wykonanie go ma być horyzontalne, czy wentylatory mają być w osiach poziomych.

Chłodnie wentylatorowe-gdzie się sprawdzą?

Taki rodzaj chłodni ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie głównie w przemyśle. Mogą być wykorzystywane jako główne źródło chłodzące bądź w razie potrzeby mogą stanowić pomoc dla agregatów sprężarkowych. Okażą się również niezawodne w sieciach klimatyzacyjnych, różnego rodzaju instalacjach technologicznych. Na ich korzyść w dużej mierze przemawia właśnie fakt, iż są energooszczędne a przy tym niezawodne. Nie są też szkodliwe dla środowiska. By jednak dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio zaprojektowane.

Prawidłowy dobór chłodni

Chłodnie wentylatorowe sprawdzą się nawet w trudnych warunkach jednak tylko wtedy gdy będą prawidłowo dobrane. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na parametry techniczne takiego urządzenia a przede wszystkim jego moc, od której wszystko zależy. W zależności od tego, gdzie chłodnia będzie zlokalizowana poziom emitowanego hałasu, również będzie miał znaczenie.

Agregaty-gdzie ich szukać?

Wykonanie profesjonalnych chłodniczych systemów wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego potrzebując niezawodnych agregatów chłodniczych, warto sprawdzić ofertę http://www.darpin.pl/, gdzie można znaleźć kompleksowe usługi w zakresie projektowania systemów dla przemysłu, jak i ich wdrażanie w życie. Bardzo ważną kwestię stanowią certyfikaty i zgodność z obowiązującymi normami, jakie muszą posiadać takie urządzenia, dlatego poszukując najlepszych rozwiązań, warto pamiętać o tym szczególe.

Oczywiście nie jest regułą, że akurat agregat wentylatorowy będzie najlepszym wyborem, równie dobrze może zostać wykorzystany agregator wody lodowej, absorpcyjny czy agregator skraplający, o tym powinien zadecydować już fachowiec, który dobierze optymalne rozwiązanie dopasowane do konkretnego przemysłu.

Źródło: Darpin


Przeczytaj także

Kolejna Gazela Biznesu dla KUKA Roboter
Niedawno rozstrzygnięty został plebiscyt „Gazele Biznesu“. Wyróżnienie co roku otrzymują najprężniej rozwijające się firmy z wielu sektorów przemysłu. W zestawieniu nie mogło zabraknąć firmy KUKA –... więcej »
Automation Fair 2017
„Naszą strategią jest urzeczywistnienie czwartej rewolucji przemysłowej” deklaruje Blake Moret, prezes Rockwell Automation. Co prawda w oryginale zamiast „Industry 4.0” pada zwrot „The Connected... więcej »
TSN i Ethernet czasu rzeczywistego a przyszłość systemów przemysłowych
Członkowie konsorcjum Avnu wyjaśniają, w jaki sposób komunikacja w czasie rzeczywistym, realizowana przez sieci typu TSN (Time Sensitive Networking) wpłynie pozytywnie na systemy... więcej »
GT85 Polska wprowadza nowe usługi specjalistycznego mycia części produkcyjnych
GT85 Polska, lider dostawców rozwiązań z zakresu technologii mycia przemysłowego w Polsce wprowadza nowe usługi specjalistycznego mycia części produkcyjnych. Bazując na 19-letnim doświadczeniu w... więcej »
Wspomagana robotami linia pakująca działa bardziej wydajnie i ogranicza liczbę pomyłek
Firma Omron dostarcza roboty Delta i systemy wizyjne do inteligentnej linii pakującej owoce papryki Firma Combilo w Waddinxveen (Holandia) specjalizuje się w imporcie, eksporcie, pakowaniu,... więcej »
Polski przemysł: motoryzacja
Przemysł motoryzacyjny w Polsce wciąż notuje doskonałe wyniki. Od ponad dwóch lat rośnie liczba aut wyprodukowanych w naszym kraju. Branża motoryzacyjna, stanowiąca jeden z filarów... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Technovation Forum
2018-03-14 - 2018-03-15
Miejsce: Bydgoszcz
Konferencja Pharma 4.0 2018
2018-03-14 - 2018-03-15
Miejsce: Warszawa
AUTOMATICON Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów
2018-03-20 - 2018-03-23
Miejsce: Warszawa
PRZEMYSŁ 4.0
2018-04-10 - 2018-04-10
Miejsce: Warszawa
Hannover Messe
2018-04-23 - 2018-04-27
Miejsce: Niemcy

Katalog

Turck sp. z o.o.
Turck sp. z o.o.
Wrocławska 115
45-836 Opole
tel. 77 443 48 00

zobacz wszystkie
SONDA


tak
nie
nie wiem


Wydania specjalne


Profesjonalne Tłumaczenia Techniczne
O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce