Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

IPOsystem z nagrodą „Złoty Medal - Wybór Konsumentów”

-- czwartek, 30 lipiec 2015

Twórcy IPOsystem (Intelligent Production Organization System) pozytywnie oceniają pierwsze półrocze bieżącego roku. Pierwszy na świecie system samodzielnie zarządzający produkcją jest obecnie implementowany w kolejnych ośmiu przedsiębiorstwach. Rozwiązanie docenili nie tylko przedstawiciele firm, które go już wdrożyły, lecz także eksperci, a ostatnio również osoby, które choć z niego jeszcze nie korzystają, jednak już dostrzegły potencjał pierwszego na świecie uniwersalnego systemu Inteligentnej Fabryki. IPOsystem zajął pierwsze miejsce w plebiscycie „Wybór Konsumentów” na najlepszy produkt nagrodzony Złotym Medalem podczas targów ITM POLSKA 2015 w Poznaniu.

IPOsystem z nagrodą „Złoty Medal - Wybór Konsumentów”

Nagroda „Złoty Medal - Wybór Konsumentów” jest wyjątkowo prestiżowa. Wyróżnienie to

mogą uzyskać wyłącznie zdobywcy Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich, których wyłania Sąd Konkursowy. Z tego wyselekcjonowanego już grona produktów uhonorowanych za nowoczesny i innowacyjny charakter, uczestnicy targów i internauci wybierają rozwiązanie nagradzane tytułem Wybór Konsumentów. IPOsystem należy zatem do ścisłej czołówki - grupy produktów, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez ekspertów i przedstawicieli branży, jak i konsumentów.

To kolejne, cenne trofeum przyznane produktowi firmy UIBS Teamwork z Rybnika.
W czerwcu tego roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska”, której przewodniczył prof. Michał Kleiber, wyróżniła IPOsystem statuetką w kategorii „Innowacje”.

- Nagrody przyznane IPOsystem i pozytywne informacje zwrotne na jego temat bardzo nas cieszą. Szczególną satysfakcją napawa nas fakt, iż rezultat naszej sześcioletniej pracy zyskał uznanie tak wielu środowisk i wzbudził zainteresowanie również wśród osób, które nie miały jeszcze możliwości przekonać się jak IPOsystem działa w praktyce. Zdobyte wyróżnienia to dla nas kolejny - po entuzjastycznych opiniach przedstawicieli firm, które już wdrożyły IPOsystem - dowód na to, jak bardzo takie rozwiązanie jest potrzebne i pożądane - uważa Krzysztof Fiegler współwłaściciel UIBS Teamwork i Dyrektor Handlowy tej firmy.

IPOsystem nie ma sobie równych - to pierwsze na światową skalę rozwiązanie samodzielnie i bezpośrednio zarządzające dowolną produkcją, które optymalizuje pracę zarówno maszyn, jak i pracowników. Tym, co wyróżnia IPOsystem jest reagowanie w czasie rzeczywistym na wszelkie, nawet najdrobniejsze zmiany (takie jak odstępstwa od założonych czasów realizacji poszczególnych operacji technologicznych w trakcie ich wykonywania, awarie, zmiany terminów realizacji zleceń, dostaw, czy braki kadrowe) wpływające na postęp prac. System automatycznie, w zaledwie 5 sekund, aktualizuje harmonogramy, zapobiegając w ten sposób przestojom produkcyjnym, które nie tylko generują koszty, ale zakłócają planowanie i rzeczywiste terminy realizacji zleceń, przez co negatywnie wpływają na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Dzięki IPOsystem na monitorze komputera dostępne są nie tylko informacje o wszystkich działaniach prowadzonych aktualnie na halach produkcyjnych, lecz także komunikaty dotyczące ewentualnych błędów zaistniałych w konkretnych operacjach. System diagnozuje problem i go eliminuje, wydatnie poprawiając jakość gotowych wyrobów. IPOsystem poprawia wydajność, zwiększa zyskowność i pozwala skrócić terminy realizacji zamówień.

Przypomnijmy, że system z powodzeniem został wprowadzony w siedmiu firmach, trwa proces jego wdrożenia w kolejnych ośmiu przedsiębiorstwach. W ostatnim czasie twórcy IPOsystem  przeprowadzili ponad dziesięć nowych analiz przedwdrożeniowych, w związku z czym spodziewają się kolejnych implementacji oraz zwielokrotnienia działań związanych z innowacyjnym rozwiązaniem.


Przeczytaj także

Rola systemów CNC i sterowników PLC w fabryce przyszłości
Wraz z rozwojem i zaawansowaniem automatyki produkcyjnej, przemysłowe sterowniki i systemy sterowania stają się coraz bardziej złożone, ale też bardziej efektywne; będzie to miało wpływ na zmianę... więcej »
Przemysł 4.0 na żywo w DECKEL MAHO Pfronten
Fabryka cyfrowa, integralne rozwiązania automatyzacji i doskonałość technologiczna – DMG MORI zaprezentuje pełen zakres kompetencji produkcyjnych podczas tradycyjnego wydarzenia DECKEL MAHO Pfronten... więcej »
Maksymalizowanie zwrotu z inwestycji za pomocą zintegrowanego podejścia do systemów sterowania
Nowoczesne programowalne sterowniki logiczne (PLC) łączą w sobie funkcje integracji i cyberbezpieczeństwa, a wykorzystanie standardu OPC UA w przetwarzaniu danych zapewnia większą wydajność produkcji... więcej »
Korzyści z zastosowania czujników magnetostrykcyjnych w turbinach wiatrowych
Magnetostrykcyjne liniowe czujniki położenia są przeznaczone do wykorzystania w zaawansowanym sterowaniu ruchem oraz przy współpracy z interfejsem CANopen. Stosuje się je w aplikacjach turbin... więcej »
2018: Odyseja informatyczna
Wszystko jest ze sobą połączone, a każdy element każdego przedmiotu ma na celu dostarczenie danych dla internetu rzeczy. Życie toczy się głównie z poziomu naszych telefonów. Coraz trudniej jest... więcej »
Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji
Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować nad zoptymalizowaniem procesu cyfrowej produkcji. Celem współpracy jest stworzenie nowej... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

INDUSTRYmeeting 2018
2018-02-20 - 2018-02-21
Miejsce: Sosnowiec
Technovation Forum
2018-03-14 - 2018-03-15
Miejsce: Bydgoszcz
AUTOMATICON Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów
2018-03-20 - 2018-03-23
Miejsce: Warszawa
PRZEMYSŁ 4.0
2018-04-10 - 2018-04-10
Miejsce: Warszawa
Hannover Messe
2018-04-23 - 2018-04-27
Miejsce: Niemcy

Katalog

Turck sp. z o.o.
Turck sp. z o.o.
Wrocławska 115
45-836 Opole
tel. 77 443 48 00

zobacz wszystkie
SONDA


tak
nie
nie wiem


Wydania specjalne


Profesjonalne Tłumaczenia Techniczne
O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2018 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce