speaker-info

Paweł Łęciński

Kierownik ds. predykcyjnego utrzymania ruchu i niezawodności w Zakładach Tłuszczowych KRUSZWICA SA, Project Reliability Manager w Bunge Italia S.p.A.

Absolwent Politechniki Opolskiej (kierunek: Automatyka i Robotyka) oraz – podyplomowo – Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (kierunek: Accounting and Financial Management) i Politechniki Wrocławskiej (kierunek: Zarządzanie Projektami).

Paweł Łęciński jest od lat związany z ZT Kruszwica SA, należącymi do międzynarodowego koncernu spożywczego Bunge. W 2012 r. otrzymał amerykański certyfikat Certified Maintenance and Reliability Professional (CMRP). Ma też uprawnienia BINDT (PdM). Jako kierownik projektu niezawodności (ARROP) w zakładzie w Brzegu wraz z całym zespołem zrewolucjonizował podejście do utrzymania ruchu. „5-letnia skumulowana wartość uzyskanych oszczędności w moim zakładzie to kilkanaście milionów złotych, przy wzroście żywotności maszyn, zmniejszeniu liczby przestojów i zwiększeniu produktywności”, ocenia dziś. Szybko został zauważony w koncernie poza granicami kraju. W krótkim czasie dołączył do Bunge Reliability Network i został przedstawicielem BEMEA w Global Reliability Strategy Team. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym także w USA (The SMRP’s Rising Leader CMRP of the Year finalist). Obecnie buduje nowy zakład we Włoszech. Po pracy chętnie angażuje się w działalność charytatywną, w ramach koła HDK PCK w Brzegu. Jest honorowym dawcą krwi.