speaker-info

Jakub Zręda

Kierownik Dział Badań i Rozwoju, Wamtechnik Sp. z o.o.

Jakub Zręda z wykształcenia i zamiłowania konstruktor mechanik swoją karierę rozpoczął jako konstruktor technolog w branży stalowej (TEXAM). Wdrażał technologie cięcia plazmowego w produkcji wyposażenia sal treningowych. Następnie zajął się rozwojem nowych technologii prowadząc działalność w obszarze bezzałogowych statków powietrznych (DigiFly) już w 2008 roku oferując pierwsze produkty do monitorowania z powietrza.

Od 2010 zatrudniony jest w firmie Wamtechnik Sp. Z o.o. ,a od 2014 roku odpowiada za kierowanie działem badan i rozwoju, gdzie odpowiada za rozwój polskiej myśli technicznej w obszarze elektro mobilności i urządzeń zasilanych akumulatorowo. W efekcie jego działań spółka uzyskała liczne kontrakty na projektowanie i produkcje zaawansowanych systemów zasilania.

Jego największym osiągnieciem zawodowym jest opracowanie pakietu Li-ion do pierwszego na świecie motocykla terenowego produkowanego przez firmę motocyklowa. Jest to motocykl Freeride E produkowany przez największego producenta motocykli w Europie firmę KTM.

Poprzez szybki rozwój Działu R&D spółka osiągnęła techniczna zdolność do prowadzenia bardzo zaawansowanych projektów dla branży medycznej, miedzy innymi zasilanie monitorów pracy serca, protez kończyn czy też pompy wspomagającej pracę serca.

Aktualnie realizuje kolejne projekty systemów zasalania do lekkich pojazdów elektrycznych, rowerów i motocykli rozpowszechniając polską myśl techniczna na rynku LEV, również w ramach projektu Horizon 2020 „Range of Electric Solutions for L-cathegory vehicles”.

Dodatkowo w rozwijającym się dziale wdraża metodologię SCRUM w zarzadzaniu projektami aby podnieść wydajność i konkurencyjność działu na dynamicznym rynku systemów zasilania.

Hobby laureata to sporty motorowe: motocross i enduro.