speaker-info

Grzegorz Musiał

Kierownik Działu Rozwoju – w Fabryce Taśm Transporterowych Wolbrom S.A.

Absolwent Politechniki Krakowskiej (kierunków: Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Automatyka i Robotyka na Wydziale Mechanicznym), a także irlandzkiego Athlone Institute of Technology (kierunku Engineering in Mechanical Engineering).

Od prawie pięciu lat Pan Grzegorz jest związany z Fabryką Taśm Transporterowych Wolbrom SA. Do jego podstawowych obowiązków
należą działania związane z szeroko pojętym „wprowadzaniem zmian” – wdrażanie produktów, projekty inwestycyjne, implementacja narzędzi z obszaru Lean Management (lideruje zespołowi odpowiedzialnemu za wdrożenie metodyki 5S oraz zarządzania wizualnego).
Wspólnie z zakładowym interdyscyplinarnym zespołem projektowym, również jako jego lider, wdrożył na rynek złożony, innowacyjny i przyjazny środowisku produkt – system gumowej nawierzchni na przejazdy kolejowe ELASTrack. Miał znaczny udział w projekcie wdrożenia taśmy energooszczędnej GTPeM, nagrodzonej pierwszym miejscem w kategorii „Innowacyjność” w konkursie Górniczy Sukces Roku, organizowanym przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. Regularnie uczestniczy w sympozjach i konferencjach. Ma na koncie kilka publikacji związanych z obszarem swoich zainteresowań zawodowych. Interesuje się polityką i historią, grywa w tenisa, uprawia narciarstwo i pływanie. Uwielbia podróżować. „Jestem też zapalonym rowerzystą – w każdym sezonie przejeżdżam średnio 4,5 tys. km.”