Na zdjęciu (od lewej): Krzysztof Szulc – laureat konkursu, Renata Poreda – ASTOR, Paweł Kasperek, Paweł Jakubiuk i Krzysztof Młynarski – laureaci,Jarosław Gracel – członek zarządu operacyjnego i dyrektor ds. marketingu firmy ASTOR, Paweł Madejski – laureat, Michael Majchrzak – wydawca magazynów Control Engineering Polska oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu, Piotr Łojek i Michał Parda – laureaci, Wojciech Stasiak – redaktor naczelny Control Engineering Polska 

Redakcja magazynów Control Engineering Polska oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu już po raz drugi wybrała wyróżniających się na polskim rynku inżynierów, którzy nie ukończyli czterdziestego roku życia. W tym roku w gronie laureatów znalazło się aż dwanaście osób. Wręczenie nagród połączono z uroczystą kolacją, a wszystko miało miejsce 12 stycznia w gościnnych salach warszawskiego hotelu Marriott.

Konkurs oparty jest na plebiscycie „Leaders<40”, przeprowadzanym od siedmiu lat przez amerykańskie redakcje miesięczników Control Engineering oraz Plant Engineering. Jego główne założenia zostały dostosowane do specyfiki polskiego rynku inżynierów związanych z automatyką, robotyką i szeroko pojętym utrzymaniem ruchu.

Wśród kryteriów wyboru laureatów znajdują się przede wszystkim: wpływ na wyniki finansowe i innowacyjność firm, dla których pracują inżynierowie, zakres odpowiedzialności w stosunku do wieku, kompetencje w zakresie inżynierii.

– Zależy nam na wyłonieniu najciekawszych postaci, które, będąc jeszcze przed czterdziestką, mają już w swoim dorobku konkretne osiągnięcia – mówi Wojciech Stasiak, redaktor naczelny Control Engineering Polska. – Trudno oczywiście dokładnie porównywać wszystkich kandydatów. Zwłaszcza że znajdują się w różnych miejscach swoich karier zawodowych, działają w różnych środowiskach, a w dodatku niektórzy z nich pracują na rzecz zakładów, w których są zatrudnieni, a inni prowadzą swoje firmy, co przeważnie zupełnie zmienia kontekst ich aktywności.

W tym roku wybrano aż dwanaście osób, czyli o pięć więcej niż w poprzednim roku. Nie wszyscy z nich mogli 12 stycznia przybyć do warszawskiego hotelu Marriott. Ci, którym się to udało, otrzymaliosobiście pamiątkowe dyplomy i w krótkich prezentacjach opowiadali o swoim dorobku i zdobytych doświadczeniach, przedstawiając przy okazji własne zainteresowania.

Laureatami zostali:

→ Maksymina Dzirba

→ Mariola Ochenkowska

→ Maciej Gulanowski

→ Paweł Jakubiuk

→ Paweł Kasperek

→ Paweł Łęciński

→ Piotr Łojek

→ Paweł Madejski

→ Marcin Magalski

→ Krzysztof Młynarski

→ Michał Parda

→ Krzysztof Szulc

Partnerem konkursu jest ASTOR, znany dystrybutor produktów z zakresu automatyki przemysłowej. Uzupełnieniem opowieści nagrodzonych inżynierów była ciekawa prezentacja Jarosława Gracela, dyrektora ds. marketingu i relacji w firmie ASTOR, dotycząca różnych aspektów Przemysłu 4.0, który przecież właśnie młodzi inżynierowie będą już niedługo przekuwać w rzeczywistość.

Zwieńczeniem spotkania była uroczysta kolacja, w restauracji hotelu Marriott, stanowiąca świetną okazję do integracji i możliwości dyskusji o losie młodego inżyniera w polskiej rzeczywistości.

 

 

Control Engineering Polska